opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Olimpiada wystartowała!
drukuj

Olimpiada wystartowała!

2018-10-08 14:03

Kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, wystartowała.

W czwartek 4 października br. odbył się pierwszy, szkolny etap, XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Nad pytaniami pochyliło się blisko 8,3 tysiąca uczniów reprezentujących 314 szkół z całej Polski. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, w Olimpiadzie wzięli udział uczniowie zarówno szkół zawodowych, techników, jak i liceów ogólnokształcących.

Z pierwszych rozmów, które przeprowadziliśmy z nauczycielami szkół startujących w Olimpiadzie wynika, że tegoroczne pytania były trudniejsze niż w latach poprzednich. Nauczyciele podkreślali jednak, że pytania mieściły się w podstawie programowej.

Wkrótce rozpocznie się sprawdzanie odpowiedzi nadesłanych do Wyższej Szkoły Logistyki. Wyniki etapu szkolnego ogłosimy 27 października 2018 roku.

Niespełna cztery tygodnie później, 7 grudnia 2018 roku, odbędzie się drugi, okręgowy etap XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższe Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)