opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Czy warto studiować w WSL?
drukuj

Czy warto studiować w WSL?

2018-07-05 10:49

Wyniki raportu z Badań ekonomicznych losów absolwentów ELA wykonany na zlecenie Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki.

Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, dżentelmeni pieniądze mają. Załóżmy, że to angielskie powiedzenie jest prawdziwe i zobaczmy, czy absolwenci Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu mogą się do tego szacownego grona zaliczać.

Krótko mówiąc, odpowiedzmy sobie na pytanie, czy warto studiować w WSL. Posłużmy się najnowszym, świeżym jeszcze raportem z Badań ekonomicznych losów absolwentów ELA wykonanym na zlecenie Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki.

Z raportu wynika, że absolwenci Wyższej Szkoły Logistyki nie mają żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Nie tylko w 2017 roku, gdy badania wykonywano, bo dokładnie te same wyniki dotyczą absolwentów z 2016 roku. To zastrzeżenie jest istotne, bo rynek pracy znacząco się w tym okresie zmienił i stał się bardziej łaskawy dla pracownika.

Konkretnie. Aż 80% absolwentów Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu z 2016 i 2017 roku poszukiwało pracy przez okres krótszy niż jeden miesiąc!

tl_files/strona_glowna/slider/2018/slider_absolwent_zarobki.png

Teraz pieniądze. Średnia, pierwsza pensja absolwenta Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu wyniosła w 2016 roku 4290,52 zł. Absolwenci z 2017 roku zarabiali już – przypomnę, chodzi o pierwszą pensję! – 4492,43 zł. Dodajmy jeszcze, że były to zarobki na poziomie 99% średniej pensji w powiatach, w których mieszkają nasi absolwenci.

W badaniu sprawdzono sumę rocznych zarobków absolwentów studiów 2 stopnia poznańskich uczelni, uzyskanych ze wszystkich źródeł etatowych, na podstawie danych konta w ZUS za 2017 rok.

Odpowiedź na pytanie, czy warto studiować w Wyższej Szkole Logistyki jest więc jednoznaczna.

Przeczytaj wyniki rankingu zarobków absolwentów, publikowane przez Głos Wielkopolski

tl_files/strona_glowna/slider/2018/slider_absolwent_czas.png

 

ELA - Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych Edycja 3

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)