opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Dowódca GROM gościem Forum Nauczycielskiego
drukuj

Dowódca GROM gościem Forum Nauczycielskiego

2020-02-11 17:02

Gościem specjalnym organizowanego w końcu lutego br. Forum Nauczycielskiego będzie generał Roman Polko, w latach 2000-2004 dowódca jednostki specjalnej GROM. Uczestnicy Forum będą mieli okazję wysłuchać wykładu generała Polko o przywództwie.

Roman Polko jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu i Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, doktorem nauk wojskowych w specjalności kierowanie organizacją. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku ukończył specjalistyczne szkolenia w 75 pułku rangersów Armii Stanów Zjednoczonych w Fort Benning, a w 2002 roku odbył Wyższy Międzynarodowy Kurs Zarządzania Zasobami Obronnymi w Ośrodku Podyplomowym Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Monterey.

Służbę wojskową Roman Polko rozpoczął w 1981 roku. W swojej karierze dowodził między innymi 6 Batalionem Desantowo-Szturmowym, 18 Bielskim Batalionem Desantowo-Szturmowym i Wojskową Formacją Wojskową GROM. W latach 1992-1993 brał udział w misji pokojowej w byłej Jugosławii i później w Kosowie. Kolejną misją zagraniczną generała Polko była służba w Afganistanie, udział w drugiej wojnie w Zatoce Perskiej i następnie w misji stabilizacyjnej w Iraku. Był doradcą prezydenta Warszawy, ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zastępcą Szefa Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. W 2009 roku generał Polko odszedł do rezerwy.

Roman Polko
Generał Roman Polko z Rektorem prof. zw. dr hab. Andrzejem Korzeniowskim

W 2005 roku Roman Polko wydał, wspólnie z dziennikarką Magdaleną Łukaszewicz, wywiad-rzekę pod tytułem „Gromowładny”, a trzy lata później przedstawiającą koncepcję zwalczania terroryzmu książkę „GROM w działaniach przeciwterrorystycznych”. Cztery lata później, wspólnie z żoną, Pauliną Polko, wydał książkę „RozGROMić konkurencję”, a dwa lat później kontynuację tej pozycji pod tytułem „Szefologika, czyli logika szefowania”, a następnie „Bezpiecznie już było, czyli jak żyć w świecie terrorystów i ciągłej niepewności”.

Obecnie, jak przyznaje generał Polko, zajmują go przede wszystkim problemy kształtowania między innymi przywództwa. Uczestnicy Forum Nauczycielskiego usłyszą rozważania byłego dowódcy GROM na temat kształtowania w sobie cech przywódczych, sposobów motywowania zespołu i budowania jego kulturyorganizacyjnej, o zaletach podejmowania szybkich decyzji i sposobach dyscyplinowania zespołu.

Dla nauczycieli – wiedza bezcenna.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)