opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Nabór na studia dualne WSL
drukuj

Nabór na studia dualne WSL

2018-07-13 15:28

Studia dualne

Trwa właśnie trzeci, przedostatni etap rekrutacji na studia dualne. Przedstawiciele firm partnerskich WSL prowadzą rozmowy kwalifikacyjne z przyszłymi studentami na temat odbycia stażów w ich firmach. Zainteresowanie jest duże i to zarówno ze strony przyszłych studentów, jak i firm partnerskich.

Na czym polegają studia dualne? To unikalna forma nauki polegająca na jednoczesnym zdobywaniu wiedzy akademickiej oraz doświadczenia praktycznego. Program studiów obejmuje wiedzę zdobywaną w takcie ćwiczeń, wykładów, laboratoriów i warsztatów w WSL oraz pracę na różnych stanowiskach logistycznych w przedsiębiorstwach przez dziewięć tygodni w każdym semestrze. Więcej na ten temat można znaleźć tu – studia dualne.

„To naprawdę bardzo dobry program. Jest czymś nowym w polskiej edukacji – uważa koordynator studiów dualnych WSL, dr inż. Wojciech Machowiak. – Dzięki niemu studenci kończą studia licencjackie nie tylko z dyplomem ukończenia wyższej uczelni, ale posiadają  również 3-letnie doświadczenie zawodowe, co stanowi nieocenioną wartość na rynku pracy”. Potwierdza to już drugi rocznik absolwentów studiów dualnych, którzy nie mają trudności ze znalezieniem dobrego zatrudnienia. W ciągu pięciu lat realizacji programu studiów dualnych, liczba kandydatów jak również liczba przedsiębiorstw oferujących staże stale rośnie.

Wśród obecnych partnerów studiów dualnych WSL są zarówno najlepsze firmy logistyczne, jak Dachser, Imperial Logistics, GLS, DHL, Raben, Marathon, Boekestijn, Sanmar, SILVAN, CAT LC, Seifert, Mandersloot, STS, Geis i DSV, ale również duże przedsiębiorstwa z różnych branż o bardzo rozbudowanej logistyce, jak  Amazon, Volkswagen, Faurecia, Żabka,  COTY, oraz Pekabex.

Na zalety studiów dualnych wskazują również sami zainteresowani. Z naszych rozmów z przyszłym studentami dualnymi wynika, że bardzo podoba im się propozycja WSL. Wśród największych korzyści wymieniają m.in. możliwość poznania funkcjonowania firm od środka, zdobycia niezbędnego na rynku pracy doświadczenia, możliwość zarabiania w trakcie studiów oraz fakt, że nie muszą płacić za czesne. Nie bez znaczenia jest również to, że po zakończeniu stażu wielu studentów znajduje stałą pracę w wyżej wymienionych firmach.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)