opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Rada Pracodawców o nowych projektach
drukuj

Rada Pracodawców o nowych projektach

2017-12-13 15:01

Rada Pracodawców WSL

Jesienna sesja plenarna Rady Pracodawców Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu miała, po raz pierwszy w swojej historii, wyjazdowy charakter. Przedstawiciele firm skupionych w Radzie oraz delegacja WSL z profesorem Andrzejem Korzeniowski, Rektorem naszej Uczelni, spotkali się w Mahle Behr w Ostrowie Wielkopolskim.

 Program spotkania, przygotowanego i prowadzonego przez dr Mateusza Wilińskiego, Dyrektora  Biura Praktyk i Karier Zawodowych, obejmował między innymi przedstawienie wyników ankiet oceny specjalności przez absolwentów WSL. Z badań wynika, że najwyższe oceny uzyskała specjalność International Logistics, Finanse i rachunkowość, Zarządzanie przedsiębiorstwem transportowo- spedycyjnym, Logistyka handlu i dystrybucji, Zarządzanie BHP oraz Logistyka przedsiębiorstw.

Dużym zainteresowaniem członków Rady Pracodawców cieszyła się również prezentacja projektów realizowanych przez Wyższą Szkołę Logistyki ze środków unijnych, a dużo uwagi poświęcono także projektowi Logistics Learning Open Training, w ramach którego powstało onlinowe narzędzie podnoszenia kompetencji logistycznych (w tym języka obcego w logistyce - llot.eu) Rada Pracodawców wysłuchała też sprawozdania z działalności marketingowej Wyższej Szkoły Logistyki, w tym m.in. informacji o X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, o cyklicznych spotkaniach LogMeeting oraz licznie oglądanych na naszym kanale na YouToubie filmach o konkretnych zagadnieniach logistycznych.

Zdzisław Kujawa, Dyrektor operacyjny ostrowskiej firmy, zafundował członkom Rady Pracodawców wycieczkę po halach Mahle Polska. W Ostrowie Wielkopolskim ten globalny koncern wytwarza m. in. części dla przemysłu samochodowego. Produkowane tutaj urządzenia są montowane m.in. w samochodach niemieckiego koncernu BMW, ale też w pojazdach takich marek, jak Fiat, czy Jeep. Podczas zwiedzania pomieszczeń produkcyjnych członkowie Rady Pracodawców mogli obejrzeć nie tylko nowoczesną linię produkcyjną, ale również laboratoria, w których polscy inżynierowie pracują nad rozwiązaniami w przyszłości, w tym na przykład nad efektywnym systemem chłodzenia do samochodów elektrycznych.

W organizację spotkania po stronie przedsiębiorstwa zaangażowane były dr Natalia Bielińska i Kamila Knockenhauer, które tradycyjnie reprezentują Mahle Behr Ostrów Wlkp. na sesjach plenarnych. 

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)