opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Spotkanie z Konsulem Ambasady USA w Poznaniu
drukuj

Spotkanie z Konsulem Ambasady USA w Poznaniu

2017-10-23 12:46

24 października 2017 roku, wtorek, godzina 14:00
AWF w Poznaniu, ul. Królowej Jadwigi 27/39, sala 025/026

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem, panem Nickiem Laverty, który:

  • przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów
  • wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny
  • odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji - pan Konsul mówi po polsku

W spotkaniu wezmą udział studenci którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji.

Prelegenci:
Nick Laverty , Vice Consul

Nick Laverty jest dyplomatą amerykańskim w randzie Vice - Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Posiada doktorat z nauk politycznych. Zanim wstąpił do korpusu dyplomatycznego USA, pracował jako
wykładowca na prestiżowych amerykańskich uniwersytetach w regionie Nowa Anglia - stany Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut. Zawodowo zajmował się także wykrywaniem międzynarodowych
spraw antykorupcyjnych.


Bożena Magdziak, Consular Assistant

Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.


Patrycja Dudziak, uczestniczka programu w roku 2017

Studentka drugiego roku Studiów Magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego. Razem ze znajomymi spędziła wakacje na programie wymiany w Kansas City w stanie Missouri. Po zakończeniu pracy spędziła jeszcze 30 dni na podróżowaniu - zwiedziła Chicago, Los Angeles, San Francisco, San Diego, Las Vegas, Grand Canyon National Park, Waszyngton oraz Nowy York.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)