opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Studenci WSL uczą się od najlepszych
drukuj

Studenci WSL uczą się od najlepszych

2019-02-10 17:34

Zajęcia na temat komunikacji i negocjacji w biznesie dla trzeciego roku studiów dualnych poprowadzili doświadczeni menadżerowie.

Komunikacja i umiejętność prowadzenia negocjacji to jedna z tych dziedzin, w których doświadczenie ma kapitalny wpływ na sukces. Dlatego warto posłuchać praktyków, którzy na co dzień zajmują się tymi dziedzinami w dużych firmach.

Dr Mateusz Wiliński do współpracy przy zajęciach na temat komunikacji i negocjacji w biznesie dla trzeciego roku studiów dualnych zaprosił tak doświadczonych menadżerów, jak Bognę Błasiak, odpowiedzialną za komunikację w Ekol Europe, Magdalenę Jachnik pełniącą funkcję kierownika oddziału Raben Transport w Gądkach oraz dyrektora Mariusza Cierluka z Geis PL.

„Zaangażowanie przedstawicieli biznesu w dydaktykę negocjacji jest niezwykle cenne dla studentów WSL. Dzięki obecności menedżerów z partnerskich przedsiębiorstw na zajęciach i w trakcie egzaminów studenci mają możliwość poznania ciekawych doświadczeń naszych gości oraz ich sposobów realizacji zadań negocjacyjnych. Eksperci transferujący w ten sposób swój know-how są dla młodych logistyków bardzo atrakcyjnymi rozmówcami. Jestem wdzięczny menedżerom z Ekol Logistics, Geis PL oraz Raben Transport za udzielone przez nich wsparcie w nauczaniu negocjacji” – tłumaczy dr Mateusz Wiliński.

Studenci Wyższej Szkoły Logistyki mogli wysłuchać dwóch wykładów Bogny Błasiak na temat komunikacji w biznesie. Natomiast Magdalena Jachnik oraz Mariusz Cierluk służyli jako konsultanci swoją wiedzą podczas tworzenia zajęć egzaminacyjnych, a następnie uczestniczyli w symulacjach i po egzaminie podzielili się ze studentami swoimi uwagami.

tl_files/aktualnosci2019/cwiczenia-negocjacje.jpg

FOT. Egzamin z negocjacji. 

Bogna Błasiak z Ekol Europe przypomina, że od kilku semestrów gościnnie prowadzi wykłady na temat różnic kulturowych i ich wpływu na negocjacje międzynarodowe. „Ponieważ od dwudziestu lat zajmuję się marketingiem międzynarodowym jest to niezwykle bliskie mi zagadnienie. Większość firm, czy większość osób w biznesie zakłada, że skoro daje radę negocjować z Polakami, oczywiście nie będzie mieć problemów z osobami z innych krajów. To bardzo mylne założenie. Dlatego chętnie dzielę się swoim doświadczeniem ze studentami, aby mogli uniknąć lub wyeliminować potencjale problemy i być jeszcze lepszymi negocjatorami” – przekonuje Bogna Błasiak.

tl_files/aktualnosci2019/zajecia-komunikacja-1.jpg

FOT. Studenci studiów dualnych z prowadzącymi

Z kolei Mariusz Cierluk z Geis Polska podkreśla wysoki poziom wiedzy studentów Wyższej Szkoły Logistyki z zakresu negocjacji, znajomości business English oraz zaangażowanie w realizację zadania egzaminacyjnego. „Dużą przyjemnością jest móc dzielić się wiedzą z tak obiecującą i wyposażoną w skuteczną wiedzę młodą generacją, śmiało wkraczającą w świat TSL. Gratuluję studentom uczestniczącym w symulacji i egzaminie, ponieważ panel ekspercki ocenia ich pracę bez cienia wątpliwości bardzo pozytywnie”.

„Negocjatorzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością oraz wysokim poziomem wiedzy merytorycznej z zakresu negocjacji. Zaobserwowałam, że włożyli mnóstwo wysiłku w przygotowanie się, ustalenie celów i strategii działania. Każdy w zespole miał dokładnie określoną swoją rolę (lider, podsumowujący, obserwator). W trakcie negocjacji pojawiło się argumentowanie i parafrazowanie oraz zadawanie pytań w przypadku niejasności. Jedna z grup zastosowała technikę targowania jeśli Ty wówczas ja. Bardzo pozytywnie zostałam zaskoczona znajomościom realiów rynku transportowego negocjatorów. W obu grupach negocjacje zakończyły się sukcesem ze spisanym porozumieniem. Studenci wcielili się w rolę ekspertów negocjacyjnych na 5+ i jestem przekonana, że z takim przygotowaniem poradzą sobie w prawdziwych realiach procesów negocjacyjnych. Warto również dodać, że negocjacje odbywały się w języku angielskim. Należy podkreślić, że sukces był udziałem dra Mateusza Wilińskiego, który przygotował studentów merytorycznie i był inicjatorem zorganizowania egzaminu symulacyjnego z negocjacji” – twierdzi Magdalena Jachnik, kierownik oddziału Raben Transport w Gądkach.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)