opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / WSL na Salonie Maturzystów
drukuj

WSL na Salonie Maturzystów

2017-09-14 13:55

Przez Centrum Kongresowo-Wykładowe przewinął się naprawdę „dziki tłum” przyszłych maturzystów, którzy w 2018 roku planują podjęcie studiów.

W Centrum Kongresowo-Wykładowym w Poznaniu odbył się zorganizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Salon Maturzystów. Naturalnie w Salonie swoje specjalne stoisko miała również Wyższa Szkoła Logistyki.

W ubiegłorocznym poznańskim Salonie Maturzysty, jak podali organizatorzy, udział wzięło 19 tysięcy maturzystów. Tegoroczna frekwencja nie jest jeszcze znana, ale bez cienia przesady można powiedzieć, że we wrześniu 2017 roku przez Centrum Kongresowo-Wykładowe przewinął się naprawdę „dziki tłum” przyszłych maturzystów, którzy w 2018 roku planują podjęcie studiów. I nic dziwnego, profesjonalnie przygotowana impreza dała maturzystom odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

Także tych dotyczących najbliższej przyszłości. Dariusz Kulma, Nauczyciel Roku 2008, autor książek do matematyki, prowadzący najpopularniejszy w Polsce fanpage „Jak zdać maturę z matematyki”, spotkał się z uczniami ostatniego rocznika szkół średnich, aby odpowiedzieć im na pytanie „Jak zdać maturę z matematyki, czyli jak dobrze zdać i nie zwariować”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też rozmowy z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy podpowiadali, jak się przygotować się do maturalnych egzaminów z języka polskiego, języków obcych, biologii, chemii, historii…

Ale Salon Maturzystów to także doskonałe miejsce, aby zorientować się w ofercie na czas po maturze. W Centrum Wykładowo-Kongresowym swoje stoiska miało wiele uczelni, a wśród nich Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Zainteresowanie naszą uczelnią było naprawdę duże. Nic zresztą dziwnego, bo logistyka jest dzisiaj jedną z najszybciej rozwijających się branż w polskiej gospodarce. To stwarza nadzieję na znalezienie interesującej i dobrze płatnej pracy.

„Nasze stoisko odwiedziło dużo ludzi. Część miała już bardzo sprecyzowane plany i pytała przede wszystkim o zakres studiów, przedmioty, które są wykładane w Wyższej Szkole Logistyki, o przedmioty, których zdanie na maturze ułatwi im przyjęcie na naszą uczelnię – opowiada Karla Wesołowska, studentka naszej uczelni, która pracowała na stoisku na Salonie Maturzysty. – Ale spora była też grupa tych osób, które pytały czym jest logistyka i jakie zawodowe perspektywy stwarzają studia na WSL.

Sądząc z frekwencji, ale także z rozmów, które odbywały się w Centrum Kongresowo-Wykładowym można sądzić, że profesjonalnie przygotowana impreza edukacyjna – choć odbywająca się w „realu”, a nie w internecie – przypadła przyszłym maturzystom do gustu.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)