opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Wsparcie dla studentów I roku przed wyborem specjalności
drukuj

Wsparcie dla studentów I roku przed wyborem specjalności

2018-03-27 22:26

Dodatkowe wsparcie dla studentów I roku przed wyborem specjalności, w ramach Projektu ABK 2.0

Zapraszamy Studentów drugiego semestru  studiów I stopnia do udziału w projekcie doradczo – szkoleniowym, którego celem jest profesjonalne wsparcie w wyborze specjalności. Będzie ono realizowane przez indywidualny program doradczy oraz szkolenia.

W ramach projektu powstanie też Wirtualne Akademickie Biuro Karier - portal pośrednictwa pracy, który będzie pomagał studentom i absolwentom WSL znaleźć wartościowe oferty praktyk, staży i pracy oraz promować się wśród potencjalnych pracodawców.

Uczestnicy projektu wezmą udział w:

  • profesjonalnych testach kompetencji, przeprowadzanych przez wysoko wykwalifikowany personel (psycholog – doradca zawodowy), które pomogą określić ich mocne strony i obszary potencjalnego rozwoju
  • indywidualnych spotkaniach doradczych (konsultacje CV, symulacje rozmów rekrutacyjnych, dalsze –odpowiednio dobrane dla konkretnego uczestnika testy kompetencji, trening wybranych kompetencji itp.)
  • warsztatach prowadzonych przez ekspertów z WSL oraz partnerskich instytucji i przedsiębiorstw  (cechy przedsiębiorcy, zakładanie działalności gospodarczej, dotacje, case study i gry ekonomiczne)
  • szkoleniu z zakresu użytkowania Wirtualnego Akademickiego Biura Karier.

Udział we wszystkich zajęciach w ramach projektu jest nieodpłatny. Zapewnia on dostęp do drogich i trudnodostępnych testów i gier.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia mailowe na adres abk@wsl.com.pl

W treści zgłoszenia należy podać:

  • Imię i nazwisko, płeć:
  • Nr albumu:
  • Dane kontaktowe (e-mail, telefon):
  • Status na rynku pracy: osoba pracująca / bierna zawodowo (student stacjonarny lub osoba na urlopie wychowawczym) / bezrobotna – zarejestrowana lub niezarejestrowana  w PUP

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną, możesz podać również tę informację.

Pierwszeństwo udziału w projekcie mają kobiety, osoby niepełnosprawne i niepracujące, do zgłaszania zapraszamy jednak wszystkich studentów drugiego semestru. Na podstawie zgłoszeń stworzona zostanie ostateczna lista uczestników.

Projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)