opcje
drukuj

Bernadeta Szymańska

Bernadeta Szymańska

Nauczycielka przedmiotów logistycznych w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych i. Henryka Sienkiewicza w Tczewie. Przygotowuje uczniów do Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej od początku jej historii. Już w I edycji pani Bernadeta i jej podopieczni odnieśli sukces, bo najstarsi uczniowie byli dopiero w drugiej klasie, a dwoje z nich zakwalifikowało się do II etapu, po czym Artur Rona dostał się do finału. W II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej powtórzył to osiągnięcie. Trzecia edycja jest ukoronowaniem wysiłków, bo Artur zdobył pierwsze miejsce, a jego młodszy kolega – drugoklasista, Kamil Myrda, zajął 40. miejsce. Pani Bernadeta nie ukrywa, że wiąże z nim, ale również z wieloma jego kolegami i koleżankami ciche nadzieje na dalsze laury. - To wspaniała, zdolna i pracowita młodzież, a sukcesy ich kolegów są dla nich olbrzymią motywacją. W tym roku wypracowaliśmy „200% normy”, ponieważ zostaliśmy najlepszą szkołą III Olimpiady, co daje nam niesamowitą satysfakcję, dumę i radość - mówi Bernadeta Szymańska.

Nauczycielka jest absolwentką Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa, specjalności: zarządzanie i marketing w gospodarce morskiej, Politechniki Gdańskiej. Ukończyła również Studia Podyplomowe z Logistyki i Transportu w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Przygotowuje wraz z koleżankami młodzież do zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik logistyk. Jak mówi pani Bernadeta ciągłe doskonalenie w tym zakresie, wydaje się koniecznością, ponieważ logistyka jest dziedziną dynamiczną. - Dlatego dużo czytam i uczę się sama, jak również biorę udział w konferencjach organizowanych przez WSL dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach: technik logistyk i technik spedytor. Moja szkoła bierze udział w realizowanym przez WSL projekcie „Wirtualne Laboratoria – Sukces Innowacji”, współfinansowanym przez Unię Europejską. Jestem jego szkolnym koordynatorem - wymienia.

Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.