opcje
drukuj

Zwycięzcy 10 jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Najlepszy młody logistyki jest z Leszna

W Poznaniu zakończyła się X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Triumfatorem tegorocznych zmagań został Konrad Danek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie.

W organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu olimpiadzie wzięło udział 8745 uczniów z 284 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do finału dotarło 62 uczestników reprezentujących 46 szkół. Aż jedną trzecią uczestników finału stanowiły kobiety, co jest najlepszym dowodem, że logistyką interesują się nie tylko mężczyźni.

Konrad Danek, zwycięzca X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, wyjechał z Poznania nie tylko z indeksem Wyższej Szkoły Logistyki i zwolnieniem z opłat za studia pierwszego i drugiego stopnia na tej uczelni, ale również z dronem oraz „wypasionym” smartfonem, licznymi upominkami od sponsorów i zaproszeniem na płatny staż w Grupie Raben. Na „olimpijskim pudle” znaleźli się również Radosław Przespolewski z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze (drugie miejsce) oraz Mariusz Oprych z Zespołu Szkół nr 1 im. św. R. Kalinowskiego w Krakowie.

W klasyfikacji obejmującej wszystkie dziesięć edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej najlepszą szkołą – w tej klasyfikacji liczy się suma punktów uzyskana przez wszystkich startujących w olimpiadzie uczniów – jest leszczyński Zespół Szkół Ekonomicznych, który wyprzedza Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzeczu Podlaskim oraz Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu. Widać więc, że wielkopolskie szkoły dominują w naukach związanych z logistyką. Nic dziwnego, Wielkopolska jest kolebką tej branży polskiej gospodarki.

Tegoroczny triumfator olimpiady, Konrad Danek, powiedział nam, że po raz pierwszy zetknął się z logistyką jako siedmioletni malec – jego wujek zabrał go wówczas w długą podróż ciężarówką. Złapał bakcyla. Konrad startował już w ubiegłorocznej olimpiadzie, ale zakończył ją już na etapie szkolnym. W tym roku okazał się najlepszym młodym logistykiem w Polsce. W przyszłości zamierza studiować w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. 

„Gdy rozpoczynaliśmy Olimpiadę Logistyczną nie spodziewałem się, że zainteresuje ona tylu młodych ludzi. Poziom Olimpiady z roku na rok rośnie, a w ocenie nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych w tym roku zagadnienia, z którymi musieli borykać się uczniowie były szczególnie trudne. Tym bardziej się cieszę, że uczniowie tak znakomicie sobie z nimi poradzili” – powiedział podczas uroczystej gali X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej profesor Andrzej Korzeniowski, rektor Wyższej Szkoły Logistyki. O poziomie wiedzy uczniów najlepiej świadczył moment, gdy podczas uroczystej gali Aleksander Niemczyk, prezes GS1 Polska, głównego sponsora olimpiady, zapytał kiedy i gdzie po raz pierwszy na świecie zeskanowano w sklepie pierwszy towar. Odpowiedź, rok 1974 w Stanach Zjednoczonych, padła z sali błyskawicznie. „Już od 43 lat handel czerpie korzyści ze stosowania kodu kreskowego GS1. Dziś jest on skanowany każdego dnia 6 milionów razy na całym świecie. Wierzymy w siłę standardów, które usprawniają procesy, również logistyczne. Naszą misją jest propagowanie idei globalnego języka biznesu, wspólnego i zrozumiałego dla wszystkich uczestników w łańcuchach dostaw. Zdecydowaliśmy się na strategiczne wsparcie Olimpiady Logistycznej, by światowe standardy GS1, obecne w ponad 150 krajach, były powszechnie znane i wykorzystywane także w Polsce - w myśl zasady czym skorupka za młodu...” – skomentował Aleksander Niemczyk, prezes Zarządu GS1 Polska.

 

 

Jeśli chcesz otrzymać wybrane zdjęcia z Gali w wyższej rozdzielczości,
prosimy o kontakt na adres e-mail: marketing@wsl.com.pl

tel.: 61 850 47 82

 

Zabacz zdjęcia z Gali

  

Uroczysta Gala wręczenia nagród
10 jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, odbyła się 13 kwietnia 2018 r. o godz.11:00 w siedzibie Uczelni

przy ul. E. Estkowskiego 6 w Poznaniu. 


Program Gali

  • 11:00 Otwarcie uroczystości
  • Przemówienie JM Rektor prof. zw. dr hab. Andrzeja Korzeniowskiego dr. h.c.
  • Podziękowania dla sponsorów i autorów pytań
  • Ogłoszenie wyników 10 edycji OOL i wręczenie nagród
  • Ogłoszenie wyników w kategorii „Najlepsza Szkoła 10 edycji OOL”
  • Ogłoszenie rankingu szkół średnich – czołówka tabeli wszechczasów
  • Tort jubileuszowy
  • Zakończenie uroczystości, pamiątkowe zdjęcia, tort jubileuszowy
  • Obiad, sala 18
  • 14:30 Zakończenie Gali

Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.