opcje
drukuj

Katarzyna Trzaska-Rycaj

Katarzyna Trzaska-Rycaj

Absolwentka Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego dla nauczycieli przedmiotów zawodowych przy Politechnice Krakowskiej. Przygotowuje również  młodzież do zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik logistyk oraz prowadzi dodatkowe kursy zawodowe dla logistyków.

Od sześciu lat pracuje jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Komunikacyjnym w Zespole Szkół nr 1 im św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie, a od dziewięciu w edukacji zawodowej. Wcześniej, przez trzy  lata pracowała w Zespole Automatyki i Telematyki w Transporcie na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej. Praca ta nie była tylko pracą naukową, polegała również na prowadzeniu zajęć laboratoryjnych i ćwiczeniowych ze studentami Wydziału.

Technikum Komunikacyjne wzięło udział w olimpiadzie po raz czwarty. Co roku uczniowie tej szkoły kwalifikują się do etapu okręgowego, od dwóch lat również do etapu finałowego. Dodatkowo szkoła jest niemal rokrocznie organizatorem etapu okręgowego, goszcząc młodzież z trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Szkoła jest placówką bardzo nowoczesną i prężnie się rozwijającą. Jest wyposażona w kilka bardzo nowoczesnych pracowni zawodowych, w tym logistyczną z pełną bazą sprzętowa i programową.  Uczniowie mogą dzięki temu kształcić się w doskonałych warunkach nie tylko lokalowych, ale tez pracują z najlepszymi nauczycielami. Dewizą szkoły jest wychowanie technika z duszą humanisty. Szkoła od lat uczestniczy w wielu programach unijnych, które mają na celu nie tylko doposażenie szkoły w najnowszy sprzęt i oprogramowanie, ale również przeprowadzanie dla uczniów dodatkowych zawodowych kursów kwalifikacyjnych.

„Każdego ucznia staram się traktować indywidualnie i w każdym dostrzegać potencjał. Staram się tłumaczyć moim uczniom, że logistyka nie jest nauką oderwaną od rzeczywistości, wręcz przeciwnie – logistyka to nasza codzienność. Uważam że każdy uczeń zasługuje na to by poświęcić mu czas, oraz że każdy  ma szansę zaistnieć w olimpiadzie logistycznej czy innych konkursach, pod warunkiem włożenia odpowiedniej ilości pracy oraz wiary w to, że sukces leży w naszych rękach.  Staram się być wymagająca wobec moich uczniów, wymagając również od siebie. Jeśli tłumaczę moim uczniom, że logistyk nie może obyć się bez języka angielskiego to również znaczy to, że sama muszę posługiwać się nim biegle i cały czas go doskonalić. Logistyka to nauka niezwykle dynamiczna, wymaga od każdego, kto się nią zajmuje stałego rozwoju i śledzenia najnowszych trendów. Nauczyciel logistyki powinien o tym szczególnie pamiętać.”- mówi Katarzyna Trzaska-Rycaj.

„Adrian to uczeń niezwykle zdolny i ambitny, ale też pracowity. Jego miejsce w olimpiadzie nie jest kwestią szczęścia, tylko rzeczywistym wynikiem na który uczciwie zapracował. Jest to uczeń który odnosi również sukcesy na innych konkursach zawodowych w Polsce. Dodatkowo jest jednym z najlepszych uczniów w szkole.” – dodaje Pani Katarzyna.

Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.