opcje
drukuj

Krystyna Kozyra

Krystyna Kozyra

Ukończyła studia magisterskie na wydziale Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej, studia podyplomowe w zakresie rachunkowości oraz  studia podyplomowe Logistyka dla nauczycieli w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Jest egzaminatorem w zawodzie technik ekonomista. Początkowo pracowała poza oświatą, a od 2002 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen Władysława Sikorskiego w Sulechowie (woj. lubuskie). Uczyła przedmiotów ekonomicznych. W roku 2007 jej szkoła rozpoczęła edukację w zawodzie technik logistyk i wtedy „zamieniła” ekonomię na logistykę. Uczyła już prawie wszystkich przedmiotów logistycznych, co umożliwia jej integrację treści realizowanych w ramach różnych przedmiotów nauczania.

W Olimpiadzie Logistycznej jej szkoła bierze udział od początku. W pierwszej edycji do zawodów okręgowych zakwalifikowało się 12 uczniów, w drugiej - 6 i w trzeciej – 11.

W finale III Olimpiady Logistycznej Paweł Turski zajął 4 miejsce. W tym roku  Paweł poprawił swój ubiegłoroczny wynik – zajął 3 miejsce, a Krzysztof Budziński - 5 miejsce. Jak sama mówi, sukces uczniów jest wynikiem ich czteroletniej pracy.

- Do zawodów szkolnych wszyscy przygotowywali się indywidualnie, a do okręgowych w ramach kółka logistycznego. W ostatnim okresie przygotowań Paweł i Krzysztof uczyli się razem, nie rywalizowali, a współpracowali. Olimpiada to także wyzwanie dla opiekuna. Przygotowanie olimpijczyków wymaga śledzenia literatury, wyszukiwania potrzebnych materiałów, aktualizowania swojej wiedzy ale również polega na mobilizowaniu i wspieraniu uczniów. Korzystałam również z wcześniejszych doświadczeń. W roku 2001 miałam laureatkę XIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej - mówi Krystyna Kozyra.

Pani Krystyna bierze również udział w corocznych spotkaniach nauczycieli, które jak sama mówi są dla niej nieocenionym źródłem wiedzy, okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów z nauczycielami z całego kraju. „Forum Nauczycielskie” organizowane przez WSL pełni rolę dawnych konferencji metodycznych. Ponadto jej szkoła uczestniczy w projekcie „Wirtualne Laboratoria – sukces innowacji”, który daje nowe narzędzie w nauczaniu przedmiotów logistycznych.

Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.